Regionråd 2015-2018

Börje Wennberg landstingsråd    

Börje Wennberg (S)
Regionråd

Telefon: 070-634 82 14
E-post: borje.wennberg@regionuppsala.se 
Högupplöst bild 

 

 

Vivianne Macdisi landstingsråd  

Vivianne Macdisi (S)
Regionråd

Telefon: 018-611 60 20
E-post: vivianne.macdisi@regionuppsala.se
Högupplöst bild

 

 

Bertil Kinnunen landstingsråd  

Bertil Kinnunen (S)
Regionråd

Telefon: 070-763 40 71
E-post: bertil.kinnunen@regionuppsala.se

Högupplöst bild
 

 

 

Malena Ranch landstingsråd  

Malena Ranch (MP)
Regionråd

Telefon: 076-495 03 11
E-post: malena.ranch@regionuppsala.se  
Högupplöst bild

 

 

Porträttbild Jenny Lundström  

Jenny Lundström (MP)
Regionråd

Telefon: 070-399 24 93
E-post: jenny.lundstrom@regionuppsala.se
Högupplöst bild

 

 

Sören Bergqvist landstingsråd  

Sören Bergqvist (V)
Regionråd

Telefon: 070-358 75 78

E-post: soren.bergqvist@regionuppsala.se
Högupplöst bild 
 

 

 

Nina Lagh landstingsråd  

Nina Lagh (M)
Regionråd

Telefon: 070-611 07 06
E-post: nina.lagh@regionuppsala.se
Högupplöst bild
 

 

 

Stefan Olsson  

Stefan Olsson (M)
Regionråd

Telefon: 073-995 72 00
E-post: stefan.olsson@regionuppsala.se
Högupplöst bild

 

 

Lina Nordquist landstingsråd  

Lina Nordquist (L)
Regionråd

Telefon: 070-994 67 70
E-post: lina.palm.nordquist@regionuppsala.se
Högupplöst bild

 

 

Johan Örjes landstingsråd  

Johan Örjes (C)
Regionråd

Telefon: 070-611 52 51
E-post: johan.orjes@regionuppsala.se
Högupplöst bild

Anna-Karin Klomp landstingsråd  

Anna-Karin Klomp (KD)
Regionråd

Telefon: 070-611 60 82
E-post: anna-karin.klomp@regionuppsala.se
Högupplöst bild

Simon Alm landstingsråd  

Simon Alm (SD)
Regionråd

E-post: simon.alm@regionuppsala.se
Högupplöst bild